By

Autorzy badania doszli do wniosku po USA

Autorzy badania doszli do wniosku po USA

W czasie pandemii spożywanie posiłków pod dachem zostało zakazane od miesięcy.

„Zjadła obiad na świeżym powietrzu w Il Forno ostatniego dnia, kiedy było to dozwolone” – podało biuro Kuehla w poniedziałkowym oświadczeniu. „Uwielbia Il Forno i zasmuciło ją to, że podobnie jak wiele restauracji cierpi na spadek przychodów. Zjadła tam, zachowując odpowiednie środki ostrożności, i niestety nie zje tam więcej, dopóki nie pozwolą na to nasze rozporządzenia w sprawie zdrowia publicznego”.

Hrabstwo Los Angeles nałożyło nowy nakaz pozostania w domu dla swoich 10 milionów mieszkańców, który obowiązuje od tego tygodnia, w związku ze wzrostem liczby przypadków zakażenia koronawirusem w całym stanie i kraju.

– Associated Press

CDC twierdzi, że COVID-19 mógł rozprzestrzeniać się w USA co najmniej miesiąc przed zgłoszeniem pierwszego przypadku

Nowe badanie rządowe sugeruje, że nowy koronawirus mógł krążyć w Stanach Zjednoczonych niewykryty na kilka tygodni przed zgłoszeniem pierwszego przypadku w 2020 r.

Jak wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek w czasopiśmie Clinical Infection Journal, autorzy badania doszli do takich wniosków po tym, jak amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom znalazły dowody na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi we krwi pobranej w grudniu 2019 r.

Pożegnaj dyskomfort stawów i przywitaj jaśniejszą, bezbolesną przyszłość. Wypróbuj nasz suplement już teraz na https://hondrostrong-website.com/ !

Naukowcy przeanalizowali krew pobraną przez Amerykański Czerwony Krzyż od mieszkańców dziewięciu stanów w okresie od 13 grudnia do 17 stycznia i odkryli obecność przeciwciał w 106 z 7389 próbek.

Przeciwciała wykryto także w 67 oddanych krwiach w styczniu ze stanów, które nie zgłosiły wówczas powszechnej epidemii, takich jak Connecticut, Iowa, Massachusetts, Michigan, Rhode Island i Wisconsin.

– Adrianna Rodriguez, USA DZIŚ

Floryda osiągnęła 1 milion przypadków Covid-19

Floryda stała się trzecim stanem, który we wtorek przekroczył 1 milion przypadków i nadal zbliża się do 20 000 ofiar śmiertelnych wirusa.

Jednak gubernator Ron DeSantis niezachwianie sprzeciwiał się nakazowi wprowadzenia obowiązkowych maseczek w całym stanie lub jakiemukolwiek przywróceniu blokowania przedsiębiorstw, w tym barów i restauracji.

„Tak, obserwujemy wzrost, ale w innych stanach widać go jeszcze więcej” – powiedział DeSantis w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Kissimmee z udziałem komisarza ds. edukacji Richarda Corcorana. To była jego pierwsza konferencja prasowa na żywo od miesiąca.

DeSantis ponownie wyraził swój sprzeciw wobec nakazów maskowania i blokad w CNN we wtorek rano, tego samego dnia, w którym podano, że w poniedziałek Floryda dodała 8797 nowych przypadków, co daje w sumie 1 008 166, co czyni ją trzecim stanem, po Kalifornii i Teksasie, który przekroczył 1 milion przypadków.

– Jeffrey Schweers, Demokrata z Tallahassee

„Fala przypływowa” Covid-19 budzi strach w miarę zapełniania się szpitali w Alabamie

Szpitale w Alabamie, które już leczą rekordową liczbę pacjentów z Covid-19, przygotowują się na „falę” dodatkowych przypadków związanych ze spotkaniami świątecznymi, powiedział we wtorek urzędnik ds. zdrowia, podczas gdy szkoły i inne osoby zmagają się z pogłębiającą się pandemią wirusa koronowego.

Pomimo faktu, że obecnie przeprowadza się mniej testów niż wcześniej, gdy wybuchła epidemia, od 15 listopada stan nadal odnotowuje co najmniej 2000 nowych przypadków dziennie. Szpitale leczą więcej pacjentów niż kiedykolwiek, a spodziewany wzrost liczby przypadków po Święcie Dziękczynienia wzrósł jeszcze się nie rozpoczęło, powiedziała dr Jeanne Marrazzo, dyrektor ds. chorób zakaźnych na Uniwersytecie Alabama w Birmingham.

Według Stowarzyszenia Szpitali Alabama w poniedziałek dostępnych było jedynie 11% łóżek na intensywną terapię w stanie, a pozostałe miejsca można było zapełnić, ponieważ więcej pacjentów było przyjmowanych, niż opuszczało szpitale.

„Za dwa do trzech tygodni naprawdę możemy znaleźć się w sytuacji, która zagrozi naszej możliwości zapewnienia opieki zdrowotnej” – powiedział Marrazzo. Chociaż eksperci starali się unikać w czasie kryzysu „terminologii alarmistycznej”, powiedziała: „Myślę, że to czas, kiedy musimy zacząć myśleć o takich rzeczach, jak obrazy fal pływowych czy obrazy tsunami”.

– Associated Press

W związku ze wzrostem liczby hospitalizacji na Rhode Island otwierają się szpitale polowe

W Rhode Island otwarto dwa szpitale polowe, które łącznie dysponują ponad 900 łóżkami, ponieważ liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 w tym stanie osiągnęła nowy rekord.

Jak podało we wtorek Departament Zdrowia stanu, w szpitalach stanowych chorych było 410 pacjentów. Według stanu na niedzielę, czyli od ostatniej daty, dla której dostępne były informacje, w stanowych szpitalach znajdowało się 410 pacjentów. To największa liczba osób hospitalizowanych z powodu tej choroby w ciągu jednego dnia od początku pandemii.

Care New England otworzyło w poniedziałek szpital polowy z ponad 300 łóżkami w Cranston, tego samego dnia, w którym stan wysłał ostrzeżenie informujące, że konwencjonalne szpitale osiągnęły już limity przeznaczone na walkę z koronawirusem.

We wtorek w Rhode Island Convention Center w Providence otwarto obiekt z prawie 600 łóżkami. Prowadzi je Lifespan, największa grupa szpitalna w stanie.

– Associated Press

W listopadzie liczba zgonów z powodu Covid-19 w stanie Indiana wzrosła prawie dwukrotnie

Liczba zgonów z powodu Covid-19 w Indianie w listopadzie prawie się podwoiła w porównaniu z miesiącem wcześniej, ponieważ urzędnicy ds. zdrowia stale uzupełniają te raporty, a liczba hospitalizacji związanych z koronawirusem w stanie utrzymuje się na najwyższym poziomie podczas pandemii.

Departament Zdrowia stanu Indiana w swojej codziennej aktualizacji we wtorek dodał 142 ofiary śmiertelne do liczby ofiar śmiertelnych w całym stanie. Większość tych zgonów miała miejsce w zeszłym tygodniu, po przerwie w doniesieniach lokalnych urzędników w weekend Święta Dziękczynienia.

Zwiększyło to liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w stanie Indiana w listopadzie do co najmniej 1416 osób, przekraczając poprzedni miesięczny szczyt w kwietniu o prawie 400 i prawie dwukrotnie więcej niż w październiku, kiedy odnotowano 732 zgonów.

– Associated Press

Gubernator Oklahomy ogłasza dzień modlitwy w związku z rosnącą liczbą wirusów

W związku z ciągłym wzrostem liczby przypadków zakażenia koronawirusem w Oklahomie, prawie 200 000 przypadków, gubernator Kevin Stitt ogłosił czwartek dniem modlitwy i postu w tym stanie.

Według danych z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, siedmiodniowa średnia krocząca nowych przypadków w Oklahomie wzrosła z 2628,9 do 2838,7. Departament Zdrowia stanu Oklahoma poinformował we wtorek o najwyższej jednodniowej liczbie 1718 hospitalizacji i 199 482 przypadkach ogółem od początku pandemii, o 1737 więcej niż w poniedziałek.

„Wierzę, że musimy w dalszym ciągu prosić Boga, aby uzdrowił chorych, pocieszył cierpiących oraz zapewnił odnowioną siłę i mądrość wszystkim, którzy radzą sobie ze skutkami Covid-19” – stwierdził Stitt w poniedziałkowym oświadczeniu.

Stitt, który w lipcu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a wcześniej oddał osocze, aby pomóc innym pacjentom zakażonym wirusem wyzdrowieć, powiedział, że dokona drugiego oddania osocza.

– Associated Press

Wyraź oburzenie: filmy kręcone są na dworcu kolejowym w Los Angeles i w szkołach w Atlancie

Los Angeles mimo wszystko nie zamknie ośrodka testowego na obecność wirusa Covid-19 na Union Station, aby umożliwić kręcenie filmu, natomiast Atlanta planuje zezwolić na kręcenie „Spider Mana” w zamkniętych szkołach średnich.

W Los Angeles celownik testowy został zamknięty, aby umożliwić Miramaxowi nakręcenie kilku scen do filmu „He’s All That”. Harmonogram zdjęć do romcomu wywołał szał dramatycznego sprzeciwu, a kilka godzin później burmistrz Eric Garcetti napisał na Twitterze, że „mój zespół pracował nad ponownym otwarciem testów na Union Station we wtorek”.

Według rzecznika Miramax zamknięcie nie było wnioskiem Miramax i gdy dowiedziała się o zakłóceniu, produkcja poprosiła firmę testującą o wznowienie usług w tej lokalizacji.

W Atlancie, gdzie sale lekcyjne są zamknięte na rzecz wirtualnej nauki, zespół produkcyjny i obsada „Spider-Mana” otrzymali specjalne pozwolenie od szkół publicznych w Atlancie na filmowanie w dwóch szkołach średnich już w przyszłym miesiącu, Atlanta Journal-Constitution zgłoszone . Zgoda została wydana po tym, jak kierownik lokalizacji filmu „zaoferował premię w wysokości 50 000 dolarów” – napisano w „Constitution”.

Christie Johnston, nauczycielka i matka, napisała na Twitterze : „Szkoła dla mnie osobiście jest nie tylko bezpieczna, ale także niezbędna do nauki. Szkoda, że ​​dzieci nie zarabiają takich milionów, jak film, bo w przeciwnym razie stanęliby przed nauczycielem w klasie, a nie na ekranie komputera”.

Urzędnicy z Chicago zamknęli 300-osobową imprezę w związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19

Władze Chicago zamknęły w niedzielę w piwnicy 300-osobową imprezę, podczas której uczestnicy nie nosili masek ani nie zachowywali dystansu społecznego. Miejska grupa zadaniowa wydała wiele naruszeń i zamknęła lokalizację.

„Takie działania to policzek wymierzony tysiącom firm i milionom mieszkańców Chicago, którzy każdego dnia poświęcają się, aby zapewnić bezpieczeństwo naszemu miastu, dlatego będziemy w dalszym ciągu karać tę niewybaczalną działalność” – Rosa Escareno, komisarz Chicagowskiego Departamentu Sprawiedliwości Departament Spraw Biznesowych i Ochrony Konsumentów, stwierdził w oświadczeniu.

Chicago znajduje się w trakcie gwałtownego wzrostu zachorowań na Covid-19, który jest znacznie większy niż wiosenny, a restauracje pod dachem są zamknięte od końca października. W następnym miesiącu miasto przeprowadziło dochodzenia w stosunku do prawie 900 firm pod kątem naruszeń i zamknęło kompleks sportowy, w którym można było zorganizować imprezę dla ponad 600 osób, oraz salę balową, w której zorganizowano imprezę dla ponad 200 osób. Tylko w ostatni weekend urzędnicy zbadali prawie 100 incydentów.

Od marca miasto potwierdziło prawie 160 000 przypadków Covid-19 i prawie 3500 zgonów. Plusy: liczba nowych dziennych przypadków, która osiągnęła szczyt w połowie listopada, stale spada. Wskaźnik dodatni we wtorek spadł w porównaniu z tygodniem poprzednim.

– Grace Hauck

Kto pierwszy? Panel doradczy głosuje nad rekomendacją

Przeczytaj nasze pełne relacje na temat koronaawirusa, w tym sposób, w jaki instytucje w New Jersey poradziły sobie z zapotrzebowaniem na testy oraz niedoborami materiałów eksploatacyjnych i respiratorów, a także oczekiwanym ponownym otwarciem firm, nauką online, załamaniem gospodarczym i nie tylko.

Obietnica dla czytelników: nasz zespół dziennikarzy pracuje nad tym, aby jak najszybciej przekazać Państwu najważniejsze informacje na temat wybuchu koronaawirusa. Zależy nam na przekazywaniu Ci tych krytycznych informacji wyłącznie ze sprawdzonych źródeł w trzeźwy i obiektywny sposób.

Oto szczepionka na Covid

Mieszkańcy i personel zdewastowanego domu dla weteranów w Paramus w New Jersey rozpoczęli szczepienie na Covid-19 29 grudnia.

Do New Jersey zaczęły docierać szczepionki chroniące przed Covid-19 w ograniczonych ilościach. Pierwszymi odbiorcami byli pracownicy pierwszej linii szpitala. Następne będą domy opieki. Pierwsza faza potrwa do lutego. Oto szczegółowe pytania i odpowiedzi na temat tego, jak, kiedy i gdzie można się zaszczepić.

15 grudnia o godzinie 8:10 jednym ukłuciem igły w ramię Maritzy Beniquez New Jersey rozpoczęło kontratak na wirusa, który zabił ponad 17 000 jego mieszkańców, paraliżował całe sektory gospodarki i zrujnował rutynę wszystkich – od przedszkolaków po pensjonariuszy domów opieki.

Pierwszymi zaszczepionymi przeciwko Covid-19 w New Jersey byli weteran armii, były zawodowy piłkarz i matka synów. Niektórzy pochodzili z New Jersey, a inni imigranci z Dominikany i Jamajki. Podczas ceremonii bogatych w symbolikę świętowali nadzieję po miesiącach zarażenia.

Oczekuje się, że pierwsze dawki szczepionki zapobiegającej Covid-19 dotrą do szpitali w New Jersey w ciągu kilku dni po zatwierdzeniu jej stosowania w nagłych przypadkach przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków 11 grudnia. Oto, co wiemy do tej pory o tym, kiedy – i w jaki sposób – zostaną one wprowadzone staną się dostępne, a także kto otrzyma je jako pierwszy.

Ponieważ mieszkańcy domów opieki wraz z pracownikami służby zdrowia stają na czele linii szczepionek na Covid-19, urzędnicy stanu New Jersey weryfikują swój plan dystrybucji, aby objąć 45 000 mieszkańców i 95 000 pracowników, którzy się nimi opiekują.

22 września po południu nasz reporter zajmujący się opieką zdrowotną stał się punktem danych w sprawie poszukiwań szczepionki zapobiegającej Covid-19. Wtedy właśnie otrzymała pierwszy z dwóch zastrzyków w ramach badania klinicznego mającego na celu opracowanie szczepionki i została jedną z 30 000 ochotników, którzy ukłuli się igłą w celach naukowych.

W całym kraju potrzebnych będzie ponad 100 000 ochotników zaszczepionych w wyścigu o opracowanie szczepionki zapobiegającej Covid-19.

Być może najbardziej niezwykłe stworzenie, które zamieszkiwało wody u wybrzeży New Jersey, jest starsze od dinozaurów, pomaga zrównoważyć ekosystem stanu i wygląda, jakby wymknęło się z serii filmów „Obcy”. Obecnie krab podkowiasty odgrywa kluczową rolę w opracowaniu szczepionki na Covid-19

Dwie instytucje medyczne w New Jersey rekrutują ochotników do przetestowania potencjalnej szczepionki na Covid-19, chorobę wywoływaną przez koronaawirusa.

Contents